منو اصلی
اخبار > گزارش رئیس دانشکده دامپزشکی از اقدامات انجام گرفته در دانشکده


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش رئیس دانشکده دامپزشکی از اقدامات انجام گرفته

گزارش رئیس دانشکده دامپزشکی از اقدامات انجام گرفته در دانشکده

گزارش رئیس دانشکده دامپزشکی دانشگاه لرستان از مهم‌ترین اقدامات زیربنایی دولت تدبیر و امید در دانشکده دامپزشکی

 

   وی گزارش مختصری از مهم‌ترین اقدامات انجام شده در این مدت و در دوره دولت تدبیر و امید، ارائه می‌کند.

  دکتر عباسی تصریح می‌کند که اقدامات انجام شده بدون همکاری و مشارکت مجموعه مدیریتی دانشگاه، اعضای هیئت علمی دانشکده  دامپزشکی و دانشجویان، «ممکن» نمی‌شد.

رئیس دانشکده دامپزشکی دانشگاه لرستان می‌نویسد:«با عرض تسلیت ایام رحلت حضرت امام خمینی (ره) و گرامی‌‌‌داشت سالروز قیام 15 خرداد و درود فراوان به ارواح طیبه شهدا، با توجه به اینکه قریب به دو سال از مسئولیت اینجانب به‌عنوان رئیس دانشکده دامپزشکی در دوره دولت تدبیر و امید می‌گذرد، گزارش مختصری از مهم‌ترین عملکرد دانشکده در این دوره ارائه می‌شود. لازم به ذکر است که توفیقات حاصل شده، بدون همکاری و مشارکت ریاست دانشگاه، اعضاء هیئت علمی دانشکده و کارمندان و دانشجویان محترم، امکان‌پذیر نبوده و نیست و لذا از حضور همه عزیزان که اینجانب را در طی این مسیر، همراهی نمودند، تقدیر و تشکر می‌شود».

دکتر محسن عباسی، ادامه می‌دهد:« از اقدامات مهمی که در این مدت انجام شد تصویب چارت سازمانی دانشکده بود که یکی از خلاء‌ها و موانع در توسعه دانشکده دامپزشکی بود که با تصویب آن، مشکل، به‌صورت اساسی حل شد و عملاً با این اقدام، آموزشکده دامپزشکی به دانشکده ارتقا یافت و در حال حاضر، دانشکده دارای چهار گروه آموزشی مصوب با عناوین: علوم پایه، علوم درمانگاهی، پاتوبیولوژی و بهداشت مواد غذایی و آبزیان است.

دوم: ساخت، تجهیز و راه‌اندازی بیمارستان تخصصی دانشکده که یکی از ضروریات آموزشی و خدماتی دوره دکترای عمومی دامپزشکی است و بیمارستان با زیربنای نزدیک به 650 مترمربع همراه با محل نگهداری حيوان، آماده ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی و درمانی است و علاوه بر افزایش کمی و کیفی دانشجویان، نقش مهمی در ارائه خدمات به دام‌داران، دام‌پروران و سایر متقاضیان دارد. در حال حاضر، بیمارستان، دارای بخش‌های مامایی و تولید مثل، داخلی‌ دام‌های بزرگ و کوچک، جراحی دام‌های بزرگ و کوچک، طیور، رادیولوژی، آزمایشگاه، کالبدگشایی و داروخانه است.

سوم: ایجاد تعامل و روابط سازنده با سازمان‌ها و ارگان‌هایی چون اداره کل حفاظت محیط‌زیست، اداره کل دام‌پزشکی استان، سازمان پسماند شهرداری و برخی از سازمان‌های مردم‌نهاد در راستای ارائه خدمات درمانی دامپزشکی.

چهارم: محوطه‌سازی جلوی دانشکده که دارای وضعیت نابهنجاری بود و حتی تردد در آن در برخی فصول از جمله زمستان، مشکل بود و  ادامه‌ی این اقدام، ایجاد فضای سبز است که در حال حاضر، مراحل نهایی خود را طی می‌کند و به زیباسازی محیط نیز کمک زیادی کرده است؛

پنجم: تجهیز و راه‌اندازی آزمایشگاه‌های فیزیولوژی، بهداشت مواد غذایی، ویروس‌شناسی و آبزیان.

در این رابطه، آزمایشگاه‌های فوق با وسایل آزمایشگاهی مورد نیاز، تجهیز و در حال حاضر، به ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی مشغولند.

ششم: با توجه به فقدان خانه حیوانات آزمایشگاهی در دانشکده و لزوم محلی برای آزمایش بر روی حیوانات، مکانی به این منظور آماده و تجهیز و تا حدی مشکل، رفع شد؛ اگرچه رفع اساسی این مسئله با ساختن مکانی با مشخصات مربوطه، مرتفع خواهد شد. 

هفتم: با توجه به لزوم مکانی جهت برگزاری جلسات دفاع از پایان‌نامه دانشجویان، سالنی به این منظور، تجهیز و امکانات ویدئو پروژکتور و نصب رایانه در آن، انجام شد.

هشتم: تجهیز تمامی کلاس‌های دانشکده به سیستم ویدئو پروژکتور (از طریق نصب کیس‌های دیواری)، جهت ارائه بهتر دروس؛

نهم: خرید وسایل و تجهیزات مدرن با تکنولوژی بالا برای آزمایشگاه‌های مختلف با هزینه‌ای بیش از ده میلیارد ریال از جمله: دستگاه پی‌سی آر ریل تایم، دستگاه رنگ‌آمیزی اتوماتیک بافت، سیستم مونیتورینگ میکروسکوپی، دستگاه پاساژ بافت، دستگاه سل کانتر، دستگاه بیهوشی دام، دستگاه اچ‌پی‌ال‌سی، دستگاه سونوگرافی، دستگاه الکتروکاردیوگرافی و امثالهم».

دکتر عباسی برای همه خدمت‌گزاران نظام اسلامی، آرزوی موفقیت می‌کند:« در خاتمه، مجدداً برای تمامی خدمت‌گزاران نظام اسلامی، آرزوی توفیق و بهروزی دارم».

 

گفتنی است از مردادماه 93 تاکنون، ریاست دانشگاه لرستان برعهده دکتر «خسرو عزیزی» است.

 


١٤:٣٧ - شنبه ٢٠ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٣١٥٢    /    تعداد نمایش : ٧٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: